Doprovodná akce

Budějovický Majáles 2019

Kdy
Kde Galerie současného umění a architektury

ANDROMEDA – BYTOVÉ DIVADLO / ČESKO čtvrtek 18:00 / Dům umění
Divadelní soubor Gymnázia Česká

Autorská hra o smrti a o tom, jak daleko se dá v životě dostat. Tragikomedie dávající dost příležitostí k smíchu i k pláči.

Majálesové představení je zároveň derniérou tohoto představení, tudíž i poslední příležitostí vidět bezmála 20 herců amatérského divadla Gymnázia Česká v této pozemské i nadpozemské hře.

O souboru:

Divadelní soubor Gymnázia Česká inscenoval v minulosti trilogii ruských realistických her (Revizor, Les, Na čaj s Čechovem), následně nastudoval hru Václava Havla Zahradní slavnost, hru bratří Čapků Ze života hmyzu a „českou trilogii“ završil havlovskou meditací nad vznikem první republiky Zítra to spustíme (ve spolupráci s Knihovnou VH). V letošním roce prvně inscenuje autorskou hru svého člena Viktora Prokopa.

 

 

VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI – BYTOVÉ DIVADLO / ČESKO čtvrtek 20:00 / Dům umění
OLDstars

Jak někoho přesvědčit, že život má smysl? Když se jeho maniodepresivní matka pokusí o sebevraždu, začne pro ni její malý syn psát seznam věcí, pro které stojí za to žít. Seznam, který jej nakonec provází v důležitých fázích jeho života, a díky kterému si možná on sám potřebuje uvědomit, proč stojí za to žít a ze života neutíkat… Chcete-li zjistit, jak se nevzdávat a hledat na životě to dobré i přesto, že se vám zrovna nedaří, přijďte se smát i dojímat s hlavním hrdinou nad jeho životem. Třeba zjistíte, že je to tak trochu i váš život! V hlavní a jediné roli se představí talentovaný mladý herec Daniel Krejčík, kterému tato role vynesla první místo za Nejlepší mužský herecký výkon roku 2018 v redakční volbě webu i-divadlo.cz a šesté místo v téže kategorii v diváckém hlasování.

na vystoupení si musíš povinně rezervovat místo
https://budejovickymajales.cz/program/6
https://budejovickymajales.cz/program/2