Doprovodná akce

CARLA BOZULICH

Kdy

 

sobota 3. 5. 2014 od 20:30 hod.

PO VELKÉM ÚSPĚCHU V ROCE 2012 NÁVRAT DO DOMU UMĚNÍ !!!!! SRDEČNĚ ZVEME NA KONCERT

Carla Bozulich @ Ostinato / House of art České Budějovice

Svérázná osobnost mezinárodní alternativní a avantgardní hudební scény – zpěvačka, malířka, performerka, spisovatelka, režisérka a žena mnoha dalších profesí – Carla Bozulich, se vrací po dvou letech opět do Českých Budějovic. Tehdy představila v české premiéře a na jediném koncertu svůj avantgardní projekt Evangelista, nyní přijíždí na Ostinato do Domu umění v nové sestavě a se zbrusu novým albem Boy, jež představuje jako vlastní vhled do světa populární hudby. Nová nahrávka vyšla začátkem března na respektovaném labelu Constellation, který je jejím domovem již více jak osm let. Britský New Musical Express neváhal album přirovnat k dílu Michaela Giry (Swans) nebo Toma Waitse; Sunday Times ještě připojují Nicka Cavea a Patti Smith. Aktuální evropské turné má ještě jednu českou zastávku a to v Praze v neděli 4.5. (Scrape Sound). V září pak navazuje americké turné, jehož část proběhne společn  ě s The Swans.

Carla Bozulich se narodila v New York City v roce 1965 a dětství prožila v Greenwich Village, později přesídlila do Kalifornie a nyní žije převážně kočovný život. Matka a otec působili na jazzové a literární scéně. S hudbou aktivně začínala již v 80.letech, iniciovala a působila v několika hudebních projektech (Gary Kail, Neon Veins, Invisible Chains). Mezi nejznámější z 90.let patří především Ethyl Meatplow, Geraldine Fibbers, nebo Scarnella. V roce 2003 vyšlo album The Red Headed Stranger, Carlina kompletní reinterpretace multi-platinového alba countryového velikána Willieho Nelsona, jenž se na této nahrávce dokonce sám podílel. Její dosavadní hudební kariéra je pestrou paletou heterogenních přístupů. Od přímočarého punku, rocku, industriálu, hardcore a elektroniky, přes alternativní folk, blues, country, post-rock, jazz a noise až k současným zvukovým experimentům a avantgardním výbojům. Carla spolupraco  vala s celou řadou projektů, hudebníků a osobností napříč uměleckým spektrem, její tvorbu protínají jména jako Mike Watt, Lydia Lunch, Sonic Youth, Marianne Faithfull, Dave Grohl, Laurie Anderson, Marc Ribot, Godspeed You Black Emperor, Xiu Xiu Francesco Guerri, Nels Cline a mnoho dalších.

BAND lineup >

Carla Bozulich: voice, guitar

John Eichenseer: viola, electronics, percussion, voice Don the TIger: electric guitar Andrea Belfi: drums, percussion ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~