Doprovodná akce

Eric Chenaux (can) + Mushy (it) + Black Tar Jesus (cz)

Kdy

19.1.2013 od 19:30 hod. Dům umění Galerie

Galerie současného umění v Českých Budějovicích s Ostinato festival uvádí první událost v novém věku v roce 13 > trojkoncert > Eric Chenaux (can) + Mushy (it) + Black Tar Jesus (cz) : více info na www.ostinato.cz , nebo na FB http://www.facebook.com/events/396966970385072/

Eric Chenaux (CAN, Constellation records)
https://soundcloud.com/constellation-records/sets/cst088
http://vimeo.com/35976960

Mushy (IT, Mannequin / Rough Trade)
http://mushy.bandcamp.com/

Black Tar Jesus (CZ, Stoned to death records)
http://blacktarjesus.bandcamp.com/

Eric Chenaux (CAN, Constellation records) je významná osobnost torontské undergroundové scény, experimentální songwriter a skladatel jehož hudební aktivity sahají až do osmdesátých let minulého století, kdy byl zpěvákem a kytaristou post punkové kapely Phleg Camp. Jeho další kroky vedly přes kytarové duo Lifelikeweeds ke spoluzaložení značky Rat-drifting, na němž vydával desky svých přátel a také vlastních muzikantských kolaborací, při nichž spolupracoval s mnoha hudebníky i dalšími umělci. Na celé řadě dalších nahrávek se také podílel v roli hosta.

Mushy (IT, Mannequin / Rough Trade) je pseudonym římské umělkyně Valentiny Fanigliulo, která působí na italské experimentální scéně již od roku 2003, kdy vydala první CD Analitica Dell‘ Immaginazione (Cold Current Productions). Kromě spoluprací s Thierry Müllerem, Mater Suspiria Vision a Taste Of Decay, kazetových splitů s Drugs For Drunks (2011 Clan Destine Records) a Somalia (2010 Three Legged Cat) jí v únoru 2011 vyšel debutový dlouhohrající vinyl Faded Heart u italského vydavatelství Mennequin records. O rok později následovalo druhé LP Breathless (Rough Trade/Mannequin rec.). Valentina Mushy používá výhradně analogovou elektroniku, formálně se přiklání k 80’s zvukové estetice, dark wave minimalismu, kraut-psychedelii či cyber-popu a nabízí svébytné melancholické a temně laděné abstraktní audiovize. Kromě hudby, Valentina je též architektka a grafická designerka. Její vizuální práce byli součástí mnoha výstav po celém světě, jako například Zumba & Goliath EXPO 2010, Austrálie.

Black Tar Jesus (CZ, Stoned to death records) je lo-fi garage rock’n’roll z Pardubic. Za projektem stojí Tomáš Kopáček, který nejprve vystupoval coby songwriter pod pseudonymem Mon Insomnie a později si založil witch-housový projekt Tempelhof, aby se nyní oklikou opět vrátil ke kytaře. Po eponymním EP z letošního června následovalo v říjnu vydané debutové album Who’s the Freak When Days are Bleak. Nachází se na něm celkem devět skladeb a je ke stažení na portálu BandCamp – zaplatit za něj můžete cenu, jakou si sami určíte.