Doprovodná akce

Larsen

Kdy

27.3.2013 od 19:30 hod.

Little Annie patří mezi newyorskou avantgardní smetánku již přes třicet let. Její skupina Annie & The Asexuals byla na tamní scéně pověstná již koncem sedmdesátých let, obdivoval jí tehdy i samotný Frank Zappa. Little Annie spolupracovala s mnoha skupinami či interprety, například Finitribe, Crass, Coil, The Wolfgang Press, Nurse With Wound Current 93 nebo s Marcem Almondem, Kid Congo Powersem či Adrianem Sherwoodem. Její poslední sólové album Songs from the Coalmine Canary z roku 2007 produkoval Antony Hegarty (Antony &am p; The Johnsons), od té doby se věnuje hlavně spolupráci s Paulem Wallfischem (Botanica, Firewater) s nímž vydala již dvě společná alba. To prozatím poslední vyšlo pod názvem Genderful v roce 2010. Právě toho roku vystoupila Little Annie poprvé v České republice, tehdy ve společnosti Baby Dee, další známé postavy americké avantgardy.

Kapela Larsen letos oslaví dvacáté výročí, italské avantgardní sdružení toho během dvou dekád stihlo op ravdu hodně. Více než deset dlouhohrajících alb, několik soundtracků a mnoho spoluprací s hvězdami světové alternativy. Na Larsen nedá dopustit David Tibet (Current 93), první album No Arm, No Legs: Identification Problems jim produkoval Martin Bisi a druhé dokonce Michael Gira ze Swans, který oceňovanou nahrávku Rever také na svém labelu Young God v roce 2002 vydal. Larsen spolupracovali s Matmos, Nurse With Wound, Jarboe a pod titulem XXL vydali již tři společná alba s indie hvězdami Xiu Xiu. Právě XXL se představili loni v rámci Ostinato v Českých Budějovicích.

Album Cool Cruel Mouth představuje Larsen jako sebevědomý band, v čele s okouzlující Little Annie, která sice hned několikrát v minulosti se skupinou nahrávala či vystupovala, ale zde je vlastně poprvé přímou součástí skupiny a podílí se i na tvorbě. Hned úvodní It Was A Very Good Year (ano, znáte od Franka Sinatry) šokuje svým pompézním soundem a charismatickým nábojem. Vrcholní experimentátoři natočili opravdu hitové album, které může připomenout třeba Portishead nebo některé momenty Laurie Andrerson. Little Annie dodává svým působivým a vtahujícím hlasem celku obrovské kouzlo, swingové trylky v jejím zpěvu žertovně odlehčují temnou náladu a přidávají potřebný nadhled. Little Annie totiž není jen vynikající zpěvačka, ale hlavně výrazná osobnost, která svou aurou ovlivní všechno okolo sebe. Snad i proto zní Larsen najednou jako futuristické swingové kombo.

Larsen feat. Little Annie

Fabrizio Modonese Palumbo – kytara, elektrická viola

Little Annie – zpěv

Marco“Il Bue“ Schiavo – bicí nástroje, zvonkohra

Paolo Dellapiana – electronické nástroje, akordeon, theremin,digi-klavír

Roberto Maria Clemente – kytara

________________________________________________

Ostinato festival a Dům umění, Galerie současného umění, České Budějovice

www.ostinato.cz