Doprovodná akce

WOW 1. Phil Minton (uk) + Audrey Chen (us) + Cameron Deas (uk)

Kdy

1. 10. 2014 od 19:30

Phil Minton (UK)
Tento vrcholný a velmi radikální improvizátor se na scéně soudobé hudby pohybuje již od šedesátých let a prošel téměř celou světovou hudební avantgardou. Zaměřuje se hlavně na zpěv a dechové nástroje. Především jeho hlasové schopnosti jsou neuvěřitelné, dokáže svým vokálem vnuknout život mnoha identitám, ne nutně přímo lidským, interpretuje po svém přírodní zvuky i neživé předměty. Jeho projev můžeme nazvat fantastickým zvukovým divadlem, nebo zvukovou poesií. Divoký anarchistický přístup k hudbě si uchoval i ve svých sedmdesáti letech, nijak ze svéhlavých postojů neustupuje, ba právě naopak.

Audrey Chen (US/CN)
Čínsko-americká zpěvačka a hráčka na cello a elektroniku nyní usazená v Berlíně. Audrey je zkušená a citlivá improvizátorka, svým hlasem a nástrojem dokáže promlouvat jemně až křehce, ale taky s obrovskou energií až temnou expresí. Na koncertech s Phil Mintonem nechává cello doma a používá jen svůj hlas, který se pohybuje v divokých tónových kaskádách, napíná jej na skřipec a když máme pocit, že je to již neudržitelné, Audrey jde ještě dále…Mimo spolupráce s Philem Mintonem vystupuje a nahrává spoleně s Elliotem Sharpem, Aki Ondou, Phillem Niblockem, Alessandro Bossettim, Fredericem Blondym, Mats Gustafssonem a mnohými dalšími. Audrey pravidelně hraje v Evropě, Rusku, Austrálii, Novém Zélandě, Japonsku, Kanadě, USA atd.

Cameron Deas (UK)
Londýnský solitér Cameron Deas je mladý experimentátor, skladatel, improvizátor, elektronik a hráč na dvanáctistrunnou kytaru. Na pozadí Deasovy tvorby lze spatřovat množství vlivů sahající od rurální americké hudby, přes eastern folk až po minimalismus a avantgardní hudbu. Jeho přístup je především o zkoumání akustických možností kytary prostřednictvím rozšířených hráčských technik a sofistikovaným ohledáváním prostoru mezi kompozicí, volnou improvizací, elektronikou a musique concrete. Deas propojuje techniku zvukové syntézy – spouští a následně manipuluje vnější akustické zdroje zvuku – s čistou elektronikou. Při práci ve zcela živém zvukovém prostředí vytváří jakousi real-time musique concrète, ze které vychází jeho abstraktní, ale přesto velmi organické pojetí současné elektronické hudby. Deasovo debutové LP pro tento projekt String Studies, vydané v červenci na labelu Alter, je suitou soustředící se na využití dvanáctistrunné kytary jako zdroje těchto živých, částečně improvizovaných kompozic – vzniká tak pomyslný dřevěný rám pro jeho elektronické obrazy.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

* Week of Wonders alias WOW je spontánní název pro sérii koncertů v týdnu od 1. do 6.10.2014, kde se pořadatelsky setkávají a doplňují NAAB s Ostinato.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Speciální příležitost zakoupit v předprodeji permanentku na celou sérii pěti koncertů
WEEK OF WONDERS za speciální cenu: 550,-/ 450,- (student)

Předprodej bude probíhat od 15.9. v Divadelním klubu, permanentka bude také k zakoupení 26.9. na koncertě NAAB > Zeus! a Arktis/Air ve Velbloudu a poslední možnost bude na prvním koncertě série WEEK OF WONDERS 1.10. v Domě Umění.
Permanentku si také můžete zarezervovat na mailu naab(zavináč)naab(tečka)cz, nebo info(zavináč)ostinato(tečka)cz