Edukační činnost

Aleš Čermák, Janek Rous – Nikoho nejmenujme, každý ví, o kom je řeč

Termín

Jako první výstavu roku 2017 představuje Galerie současného umění a architektury speciální projekt přímo pro zdejší prostory, který připravily jako hostující kurátorky Zuzana Jakalová a Karina Kottová společně s umělci Alešem Čermákem a Jankem Rousem.

 

Máte pocit, že si dnešní hektický životní styl vybírá svojí daň na vašem zdraví a mentální pohodě? Trpíte únavou, nespavostí, vyčerpáním, pocity beznaděje a stagnace? Býváte často nemocni? Není to náhodou tím, že nejste schopni sami sobě naslouchat, dopřát si odpočinek a vůbec, obecně spomalit? Nezoufejte, nejste v tom sami!

Kdyby jste mě potkali před několika lety,  nevěřili by jste vlastním očím. Bývala jsem nervózní a uspěchaná, sveřepě jsem se držela svých cílů, ve všem jsem chtěla být co nejlepší. Po několika vyhořeních jsem si ale řekla dost! Nechci pořád jenom následovat něco, co mi je diktováno zvenčí! Zkoušela jsem různé typy relaxace, ale se žádnou z nich jsem se neuměla plně ztotožnit. Po letech praktikování různých učení, sebevzdělávání a terapeutických kurzů jsem na základě nabytých zkušeností vyvinula vlastní, jednoduchou a velmi efektivní metodu, která mne i tisícům dalších lidí pomohla najít vnitřní klid a stabilitu.

Smyslem metody je okysličit tělo, uklidnit a uvolnit svalstvo a uvést mysl do stavu hlubší relaxace. Nemusíte se ničeho děsit. Pro metodu není potřeba žádná průprava, mohou ji trénovat lidé každého věku a kdekoli. Již po krátké době pravidelného cvičení budete na sobě pozorovat změny, a budete toužit metodu dělat častěji a častěji. Čím víc metodu zkoušíme na vlastním těle, tím jsme jí blíž. Čím víc jí jdeme vstříc, tím víc se s ní stotožňujeme a tím lépe nám jde.