Doprovodná akce

Tanec Praha 2016 v ČB :: Animal Exitus

Kdy
Kde náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
Vstupné https://goout.cz/cs/listky/animal-exitus/gen/

Kredance, Tanec Praha a Galerie současného umění a architektury / Dům umění města Č.Budějovice představují a zvou na TANEC PRAHA 2016.

// Připravte se na nevšední zážitky ve veřejném prostoru //

„Velmi tělesné dílo kombinuje expresivní pohyb, originální hudbu a netradičně pojatý mluvený text. (…) Animal Exitus je dílo, které je divácky velmi náročné a vyžaduje po obecenstvu určitou míru připravenosti a poučenosti. Jeho návštěvník by měl být rozhodně otevřený experimentálnějšímu divadlu. Hodinový vodopád myšlenkově bohatých obrazů doprovázených slovy je obtížný na vnímání, závažné téma však ve své podstatě rezonuje s každým. Tahle nekonvenční inscenace nabízí velmi autentický zážitek.“
(J. Mücková, Česká televize, 11. 6. 2014)

Šok, hněv, smlouvání, deprese, smíření či odevzdanost. Pět fází, pět stavů, jež člověk prožije při vyrovnávání se s traumaty. V řečtině znamená „trauma“ zranění, nebo rána. A jednu z nejhlubších ran v našem životě způsobuje samotné narození, v jistém smyslu vyhoštění z jednoty. Podobnou traumatičnost navozuje vědomí smrti, naší i našich blízkých. Na počátku a na konci cesty neexistuje racionální myšlení, pouze pud činící z nás ANIMAL EXITUS.

O SOUBORU
Spitfire Company
Umělecká skupina, jež zahrnuje fyzické, experimentální a taneční divadlo. V současné době je jedním z nejprogresivnějších souborů autorského divadla v České republice. Spitfire Company je držitelem několika mezinárodních ocenění, například: Aerowaves Priority company 2014, The Herald Angel Award 2013, Total Theatre Award, Tanečnice roku a Cena za světelný design 2013 atd.

O AUTOROVI
Petr Boháč. Český režisér a dramaturg, jedna z vůdčích osobností fyzického a vizuálního divadla. Je spoluzakladatelem a uměleckým vedoucím souboru Spitfire Company a hostujícím režisérem Tantehorse. S těmito soubory se představili ve více než 11 evropských zemích, v USA a v Africe. Jeho díla byla oceněna prestižními cenami, jakými jsou Herald Angel Award a nominace na Total Theatre Award z edinburského Fringe za One Step Before the Fall nebo Cena za výjimečný výkon z Fringe festivalu Praha za inscenaci Hlas Anne Frankové. On sám získal mj. i Cenu divadelních novin jako Osobnost roku v kategorii Alternativní divadlo.

Realizaci projektu TANEC PRAHA 2016 v Českých Budějovicích spolufinancuje Statutární město České Budějovice. Děkujeme za podporu!

 

foto: Ondřej Brynych