Přinášíme kvalitní umění a architekturu

https://ceskacenazaarchitekturu.cz/projekty/2017/dum-umeni-ceskych-budejovicich/?awards=2017

http://archiv.ihned.cz/c1-65970060-vyjimecny-pocin

http://architektroku.cz/aktuality/detail?id=14135

https://www.biano.cz/magazin/ceska-cena-za-architekturu-2017

 

Počátek „novodobé“ historie Galerie současného umění a architektury – Domu umění města České Budějovice se váže rokem 1998, kdy do jejího čela nastoupil jako hl. kurátor Michal Škoda.

Galerie (spravovaná Statutárním městem České Budějovice) každým rokem připravuje výstavy nejzajímavějších domácích tvůrců, ale i významných autorů ze zahraničí. Ti se tak povětšinou vůbec poprvé prezentují nejen u nás, ale ve východní Evropě vůbec. Prostor je dán též zajímavým mladým umělcům. Nejedná se o galerii komerční ani sbírkovou.

Více

V Českých Budějovicích se podařilo vybudovat významnou, prestižní galerii s mezinárodním renomé, která jako jediná v republice připravuje každoročně program s tak vysokým počtem kvalitních, zahraničních výstav. Toto se rovněž odráží v tom, že se České Budějovice dostávají do mezinárodního podvědomí nejen jako město, kde se vaří světové pivo, ale kde se též děje něco významného na poli současného umění a architektury.

Díky systematické práci je dnes Dům umění řazen k tomu nejlepšímu, co lze v České republice na poli umění navštívit.

Velice důležitou součástí aktivit galerie jsou rovněž edukační pořady pro děti a mládež, vedené lektorkou Šárkou Kosovou. Stejně jako doprovodné workshopy, přednášky, komorní koncerty, současný tanec aj…

Dům umění se nachází na hlavním českobudějovickém náměstí. Výstavy jsou prezentovány v pěti místnostech prvého poschodí o celkové rozloze 150 m2.

Michal Škoda

kurátor

+420 724 318 351
michal.skoda@dumumenicb.cz

Mgr. Šárka Kosová

lektorka

+420 605 441 655
sarka.kosova@dumumenicb.cz

Hana Vranovská

kustodka

+420 602 172 460
hana.vranovska@dumumenicb.cz

Napsali o nás

Zřizovatelem galerie je Statutární město České Budějovice

České Budějovice